DOBRÁ neziskovka

DOBRÁ neziskovka logo

Dle našeho hesla "Věříme, že tím, co děláme a jak to děláme, můžeme dělat svět DOBRÝ" chceme tím co umíme pomáhat těm, kteří neměli v životě tolik štěstí - lidem s růzmou formou postižení či jinak znevýhodněným. V rámci toho chceme část svých příjmů a část svého pracovního času věnovat DOBRÝM projektům.

Projekt #ToDame

#ToDáme logo

Prvním naším vlastním DOBRÝM projektem byla akce #ToDame. Tento projekt běžel v letech 2017 - 2020 a měl za cíl pomoci dětem s onemocněním SMA. Vybraným dětem jsme se snažili splnil tři přání, která jim pomohou v pohybu a udržení si sil, které postupně ztrácejí. Cílem bylo také upozornit širokou veřejnost, že taková nemoc existuje a dát všem možnost pomoci těmto dětem a jejich rodinám v nelehké situaci.

DOBRÁ veřejná sbírka pro děti se SMA - od srpna 2017 provozujeme veřejnou sbírku, abychom mohli podpořit děti, které trpí SMA (spinální muskulární atrofie). Za dobu fungování sbírky se nám úspěšně podařilo splnit přání, která těmto dětem a jejich rodinám usnadní jejich každodenní život, a to například zakoupením speciálních ortopedických pomůcek (speciální židle, popruhy, vozíky), osobní asistenci, úpravy prostředí pro lepší dostupnost – bezbariérovost. A protože nechceme usnout na vavřínech a v tomto projektu jsme již naše úkoly splnili, sbírku koncem roku 2020 ukončíme a posuneme se zase vstříc novým příležitostem.

Jan Potměsil v projektu Todame

Krabice od bot podruhé

Letos se opět zapojujeme jako sběrné místo do kampaně Krabice od bot. Loni jsme ve spolupráci s naší DOBROU školkou a školou sesbírali a rozdali dětem ze čtyř neziskovek (Azylový dům pro ženy a matky s dětmi VSETÍN, Charitní domov pro matky s dětmi v tísni ZLÍN, Charita sv. Anežky Otrokovice, Azylový dům pro matky s dětmi v tísni KOJETÍN) 92 dárečků. Věříme, že letos bude nadílka minimálně stejně bohatá.

Krabice od bot 2016

Vzděláváme na Digitální garáži v Ostravě

Protože jedním z našich poslání je vzdělávat lidi v "Digitální gramotnosti", přednášeli jsme na akci pořádané Ostravskou univerzitou ve spolupráci se společností Google ČR na akci Digitální garáž, kam se přišla vzdělávat i naše sluchově postižená kolegyně Evička Liberdová.

Digitální garáž Ostrava 2017
Další fotografie najdete ve fotogalerii z akce.

Více o našich DOBRÝCH projektech na www.dobra-neziskovka.cz.

Název: DOBRÁ neziskovka z.s.
IČ: 05421659
Sídlo: Halenkovice 680, 763 63 Halenkovice
předseda: Ing. Radek Sakáč